De sportbranche heeft geen gemakkelijke tijd achter de rug. Fitnesscentra moesten sluiten, samen sporten was niet meer mogelijk. Ingeborg Modde van Sweat Healthcenter weet er alles van, maar zij en haar team gingen niet bij de pakken neerzitten. En nu er weer gesport mag worden in de sportscholen, gaan ze er met hetzelfde enthousiasme weer tegen aan! 

Steun 

Buiten is een groep fanatiek met coach Cindy aan het sporten, binnen is alles aangepast om op veilige afstand je workout met de Milon cirkel te doen. Het was wel even slikken toen alles op slot ging, vertelt Ingeborg. ‘Het was natuurlijk onzeker hoe lang dit allemaal zou duren en we zijn al snel gestart met een online programma voor onze leden. En om iedereen op een leuke manier in beweging te houden, hebben we met ons team een fotofietstocht in de streek en een trappentocht langs de duinen bedacht. Dat was het mooie aan de coronaperiode: we zijn als team naar elkaar gegroeid, we hebben veel steun aan elkaar gehad.’ 

Hoe het ooit begon? 

Het team van Sweat Healthcenter bestaat uit eigenaresse Ingeborg, coaches Cindy, Joyce, Brigith, Linda en Ingrid. Ilse zorgt ervoor dat alles op kantoor soepel verloopt. Ingeborg wist al vroeg dat ze graag iets met sport wilde doen. ‘Toen ik naar de middelbare school in Oostburg fietste, kwam ik altijd langs een oude garage en ik had het idee om daar later een sportschool in beginnen. Na het afronden van mijn CIOS-opleiding had ik het geluk dat een judoleraar die ook een kleine sportschool runde een opvolger zocht. Zodoende kwam ik toch in het vak terecht en ben ik gelijk ondernemer geworden in de fitnessbranche. Mijn sportschool breidde uit tot een multifunctioneel fitnesscentrum met alles erop en eraan. Van spinning, tot sauna, tot Les Mills lessen. Na 15 jaar en een mooie rendabele sportschool op gebouwd te hebben, besloot ik om mijn bedrijf te verkopen en iets anders te gaan doen.’ 

En toen? 

Maar de branche bleef toch lonken en iemand vertelde Ingeborg over de Milon Cirkel. ‘Ik had er nog nooit van gehoord! Mijn nieuwsgierigheid was gewekt, ik heb veel gegoogeld, ben naar een Milon club in België geweest en ik was gelijk verkocht! Hier wilde ik iets mee doen, ik was enthousiaster dan ooit. Het is echt een mooi concept. Na meer dan 5 jaar Milon ondernemer te zijn, hebben we ondertussen 2 cirkels staan en nog veel leuke uitdagingen voor ons in petto.’  

Anders! 

Ingeborg is nog steeds zo enthousiast als toen ze begon met de Milon Cirkel. ‘Onze faciliteiten zijn anders, onze uitstraling is anders en onze filosofie is anders. Hierdoor spreken we een grote groep ZeeuwsVlamingen aan die zich niet aangetrokken voelen tot een traditionele sportschool. En dat is precies wat we willen! We werken slimmer en dat zorgt ervoor dat jij meer resultaat zal ervaren in minder tijd. Dat betekent natuurlijk niet dat je minder hard moet trainen. In de 35 minuten die je bij ons bent, helpen we je om het maximale uit je training te halen. Als je dat doet, zijn 2 trainingen per week voldoende om flink wat resultaat te ervaren. Je zult je sterker, fitter en energieker voelen. En de kilo’s die er in de loop van de tijd zijn aangekomen, train je er stap voor stap af. We maken het voor jou gemakkelijk om te bewegen en we houden het simpel. Ook als je echt niet van sporten houdt. Door alles eenvoudig, snel en gemakkelijk te maken, zorgen wij dat je het zult volhouden. Je goed voelen in jouw lichaam, vitaal en gezond zijn. Je hele leven lang! Wij kijken er naar uit om je te ontmoeten en je mag ons altijd uittesten. Maak er iets moois van!’